XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca przeznaczona jest na renowację prezbiterium.
  2. Jeszcze raz przypominamy, że naszą wspólnotę opuścili: ks. Andrzej Mimier, ks. Łukasz Pawłowski oraz asystent kl. Grzegorz Bujałkowski. Natomiast posługę rozpoczęli ks. Tomasz Wierzchowski, ks. Jakub Marek oraz asystent kl. Dariusz Kopczyński.
  3. W poniedziałek (9 września) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla pielgrzymów udających się w październiku na Podlasie w salce przy kancelarii.

We wtorek (10 września) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Od godz. 17:00 porady prawne w salce przy kancelarii. Od godz. 19:00 dyżur psychologa.

Także we wtorek po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

W środę (11 września) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki. Tego dnia przypada 8 rocz. śmierci ks. Henryka Ignaczewskiego, który wiele lat pracował w naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W piątek (13 września) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa; po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

W sobotę (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża Św. W naszej parafii Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00.

Także w sobotę Żywy Różaniec zaprasza na akcję „Polska pod Krzyżem”. Rozpoczęcie o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia pod krzyżem misyjnym, a następnie różaniec w naszym sanktuarium.

  1. W piątek (13 września) wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Włoch. Obiecujemy modlitwę za parafię w miejscach związanych z naszą wiarą czy tradycjami chrześcijaństwa i prosimy także o wsparcie modlitewne.
  2. W przyszłą niedzielę (15 września) na Mszy św. o godz. 11:00 spotykają się małżeństwa obchodzące 50 lat wspólnego życia w sakramentalnym małżeństwie. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału do 12 września.

Także w przyszłą niedzielę nasz chór „Lira” organizuje tzw. „Drzwi Otwarte” dla wszystkich, których interesuje śpiew i chcieliby śpiewać na chwałę Bogu. Po Mszach św. o godz. 10:00; 11:00 i 12:30 zapraszamy do salki chórowej – boczne wejście do kościoła I piętro.

Również w przyszłą niedzielę Msza św. w języku kaszubskim w kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego (Biała Rzeka) o godz. 14:00.

  1. Inne ogłoszenia: Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rumi informuje, że zapisy na I semestr 2019/2020 odbywać się będą od 9 do 13 września w godzinach od 11:00-14:00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi ul. Mickiewicza.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Irena Slenzak – lat 63, zam. ul. Wrocławska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…