XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Afganistanu. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów.

Jeszcze raz przypominamy, że do naszej wspólnoty salezjanów dołączył ks. Wojciech Lipowicz, który przybył do nas z Konina.

  1. We wtorek (7 września) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych; po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza na plebanii.

W środę (8 września)święto narodzenia NMP. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

  1. W czwartek (9 września) rozpoczyna się Triduum przed beatyfikacją Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Będzie ono codziennie o godz. 17:30, w sobotę o godz. 8:30. Trwajmy w modlitwie przed tym uroczystym dniem beatyfikacji naszego wielkiego rodaka, Prymasa Tysiąclecia.
  2. Jak co roku pragniemy w niedzielę (19 września) zaprosić na Mszę św. o godz. 11:00 te małżeństwa, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w kancelarii lub zakrystii do 15 września.
  3. W sobotę (11 września) przypada 10 rocz. śmierci salezjanina ks. Henryka Ignaczewskiego, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Tego dnia po Mszy św. o godz. 8:00 wyruszy „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta.

  1. Po przerwie wakacyjnej rozpoczął swoje próby chór „Lira”. Zapraszamy chętnych, śpiewających amatorów do wsparcia naszego chóru parafialnego, który ma swoje próby we wtorki i czwartki o godz. 18:00 w salce chórowej – wejście boczne do kościoła I piętro.

Przypominamy, że przy naszej parafii funkcjonuje poradnia psychologiczna.

Psycholog-psychoterapeuta zaprasza zwłaszcza osoby dorosłe i młodzież na

pojedynczą konsultację lub serię sesji terapeutycznych. Psycholog przyjmuje w każdy wtorek po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (numer podany jest na plakacie w gablocie) oraz na dyżurach w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godz. 19:00.

  1. Już można pobierać w zakrystii lub kancelarii deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku (2022) do I Komunii św. w III niedzielę maja. Deklaracje należy złożyć do 30 września wraz z aktem chrztu dziecka, jeżeli nie było ochrzczone w naszej parafii.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Roman Białk – lat 94, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…