XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXIV niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 11:0 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w dolnym kościele.. W przyszłą niedzielę (23 września) wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca z Gdyni będą przed kościołem rozprowadzać okolicznościowe kalendarze. Dochód zostanie przekazany na dalsze funkcjonowanie hospicjum. Wesprzyjmy tę inicjatywę.
  2. W sobotę (22 września) odbędzie się w naszym kościele IV Kongres Hlondowski poświęcony osobie i działalności sługi Bożego ks. kard. Augusta Hlonda – salezjanina i prymasa Polski. Zapraszamy na ciekawe i różnorodne wykłady oraz spotkania ze znawcami tej tematyki. Szczegółowy program na plakatach. Nasza parafia jest głównym organizatorem tego wydarzenia.
  3. W piątek (21 września) przypada 17 rocz. śmierci ks. Mariana Jurasia, który pracował jako kapelan szpitala, ale także w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim na cmentarzu komunalnym. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  4. W sobotę (22 września) przypada 32 rocz. śmierci ks. Mikołaja Kamińskiego, który posługiwał w tej parafii i pochowany jest w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W środę (19 września) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
  6. W piątek (21 września) o godz. 17:00 w Oratorium rozpoczęcie kolejnego roku działalności naszej scholi parafialnej „Głosy, wniebogłosy”. Zapraszamy wszystkie dzieci, które dotychczas śpiewały w scholce oraz te dzieci, które poprzez śpiew chciałby chwalić Boga i ubogacać liturgię Mszy św.
  7. W przyszłą niedzielę (23 września) po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni patriotycznych pt. „Od Bałtyku po gór szczyty”. Wystąpi zespół reprezentacyjny miasta Ustroń „Równica”. Zapraszamy.
  8. Nadal można pobierać deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii  w przyszłym roku (2019) do I Komunii św. , która będzie w III niedzielę maja. Deklaracje należy złożyć do 30 września.
  9. Przypominamy, że sklepik parafialny czynny w niedziele od 10:50-14:00 (dolny kościół).

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

     + Franciszek Trepczyk, l. 85, ul. Dąbrowskiego;

     + Maria Kościak, l. 96, ul. Dąbrowskiego;

     + Mirosława Meinel, l. 63, ul. Dąbrowskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…