XXV Niedziela Zwykła

XXV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przed kościołem wolontariusze z hospicjum rozprowadzają kalendarze i kwestują na rzecz dalszego utrzymania tego, tak potrzebnego, dla dzieci i starszych, miejsca opieki.
  2. W poniedziałek (23 września) – wspomnienie św. Ojca Pio. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.

We wtorek (24 września) – miesięczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce; o godz. 21:00 Apel Maryjny przygotowany przez Neokatechumenat.

W środę (25 września) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki. Tego dnia przypada 31 rocz. śmierci koadiutora – brata zakonnego Jana Kuleszy, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego salezjanina – brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W przyszłą niedzielę (29 września) przybędzie do naszego sanktuarium piesza pielgrzymka Salezjańskiej Szkoły Podstawowej sióstr Salezjanek z ul. Ceynowy. Wraz z uczniami będą pielgrzymować nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Msza św. na zakończenie pielgrzymki o godz. 15:00.
  2. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza do udziału w uroczystościach w Lasach Piaśnickich 6 października z racji 80-tej rocznicy tragicznych wydarzeń zagłady ludności tych terenów. Autokar odjedzie spod naszego kościoła w niedzielę (6 października) o godz. 9:30. Koszt 15 zł. Zgłoszenia pod telefonem widocznym na plakatach.
  3. Zapraszamy na organizowany w naszym Oratorium Kurs Alpha dla młodzieży w wieku od 16 do 30 lat. Szczegóły na plakatach i na furcie domu zakonnego.
  4. Za tydzień w niedzielę (29 września) – na mszę o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich Wojowników Maryi. Po mszy świętej, spotkanie w dolnym kościele. Tematem spotkania będzie „Święty Michał Archanioł”
  5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Niepokalanowa w dn. 28 września (sobota). Zapisy u p. Marii Żarkowskiej. Szczegóły na plakatach.
  6. W przyszłą niedzielę (29 września) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 młodzież szkół średnich, studentów i osoby rozeznające powołanie. Po Mszy św. kolejne nabożeństwo uwielbienia.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Anna Szostak l. 91 ul. Piłsudskiego

+ Marek Formella l. 50 ul. Poznańska

+ Janusz Fudali l. 71 ul. Wrocławska  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…