XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Zostaną poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Także w przyszłą niedzielę (6 października) w ramach Niedzieli Powołaniowej będziemy gościli kleryków z naszego salezjańskiego seminarium w Lądzie wraz z wychowawcą. Będą oni głosili Słowo Boże i będę kwestować na rzecz dalszego utrzymania seminarium. Miejmy na względzie tę inicjatywę.

  1. We wtorek (1 października) rozpoczyna się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Poprzez tę modlitwę chcemy prosić o wytrwanie na drodze wiary i zaufanie Bogu na wzór Maryi. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele. Tego dnia w ramach całorocznej adoracji w Archidiecezji Gdańskiej w naszej kaplicy całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.
  2. W poniedziałek (30 września) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ; o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko, po Mszach św. ucałowanie relikwii Świętego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.

We wtorek (1 października) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W czwartek (3 października)I Czwartek. O godz. 17:30 Godzina Święta połączona z różańcem; o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem w Oratorium.

W piątek (4 października)I Piątek. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.

W sobotę (5 października)I Sobota. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie połączone z różańcem. Jak zwykle w I Sobotę na Mszy św. o godz. 7:30 gromadzą się mężczyźni z „Męskiego Różańca”. Po Mszy św. różaniec ulicami miasta.

  1. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza do udziału w uroczystościach w Lasach Piaśnickich 6 października z racji 80-tej rocznicy tragicznych wydarzeń zagłady ludności tych terenów. Autokar odjedzie spod naszego kościoła w niedzielę (6 października) o godz. 9:30. Koszt 15 zł. Zgłoszenia na furcie Domu Zakonnego lub pod telefonem widocznym na plakatach. Msza Święta w Kaplicy Leśnej o godz. 11.30, której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.
  2. Zapraszamy małżeństwa na warsztaty “Żyj pełnią życia w małżeństwie i rodzinie” prowadzone przez ks. Macieja Sarbinowskiego – salezjanina, cenionego rekolekcjonistę. Odbędą się one w dniach od 11 do 13 października w świetlicy „Nasz Dom” przy kościele. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zygmunt Kozaczuk – lat 83, zam. ul. Żwirki i Wigury

śp. Tadeusz Zych – lat 83, ul. Ks. Gierosa

śp. Hildegarda Król – lat 77, zam. ul. Sienkiewicza

śp. Leokadia Gajewska – lat 80, zam. ul. Wrocławska                        

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…