XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXVI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Z racji wspomnienia św. Jana Bosko o godz. 17:30 nabożeństwo do Świętego. O godz. 15:00 powitamy pielgrzymkę Salezjańskiej Szkoły Podstawowej sióstr Salezjanek z ul. Ceynowy, a następnie odbędzie się Msza św. o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.
  2. W poniedziałek (1 października) – rozpoczyna się miesiąc październik, w którym poprzez rozważania różańcowe wraz z matka Bożą chcemy kontemplować Boże tajemnice. Dla wszystkich różaniec codziennie o godz. 17:30, w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele. Dla młodzieży w piątki o godz. 19:00 w dolnym kościele.
  3. We wtorek (2 października) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Od godz. 17:00 porady prawne; od godz. 19:00 dyżur psychologa.
  4. W środę (3 października) o godz. 17:30 różaniec połączony z nowenną do MB Wspomożenia Wiernych. Tego dnia całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w ramach całorocznej adoracji w Archidiecezji Gdańskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy adoracji.
  5. W czwartek (4 października)– I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców.
  6.  W piątek (5 października) – I Piątek miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci połączona z różańcem. Od godz. 19:00 spowiedź i Msza św. dla młodzieży oraz spotkanie formacyjne dla bierzmowanych. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.
  7.  W sobotę (6 października) – I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 różaniec połączony z nabożeństwem pierwszo-sobotnim. Także w sobotę o godz. 9:00 w dolnym kościele Msza św. na inaugurację nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rumi.
  8. W przyszłą niedzielę (7 października) na Mszę św. o godz. 12:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Prosimy rodziców o zakupienie różańców dla dzieci, które zostaną poświęcone na tej Mszy św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  9.  Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbieniowe dla wszystkich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Inne ogłoszenia: w poniedziałek (1 października) w salce przy kancelarii o godz. 17:30 rozpoczną się badania w kierunku badania układu kostnego. Możliwa jest wcześniejsza rejestracja. Informacje szczegółowe na plakatach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józefa Jędrzejczyk, l. 88, ul. Wrocławska;

+ Janina Roman, l. 84, ul. Dąbrowskiego;

+ Jan Żabiński, l. 68, ul. Torowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…