XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – Niedziela powołaniowa. O godz. 12:30 Msza św. dla dzieci I Komunii św. i ich rodziców. Zostaną poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

W przyszłą niedzielę (13 października)XIX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Nowego Tysiąclecia, który wspiera zdolną, ale ubogą młodzież.

  1. W poniedziałek (7 października.) – wspomnienie MB Różańcowej. Żywy Różaniec zaprasza do światowego Różańca z Ojcem Świętym Franciszkiem na godzinę 15:00 do dolnego kościoła.
  2. W sobotę (12 października) w naszej parafii tzw. „mały odpust” z racji rocznicy ukoronowania obrazu Matki Bożej. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 21:00 Apel Maryjny prowadzony przez grupę ADMA.

Także w sobotę (12 października) o godz. 9:00 w dolnym kościele rozpoczęcie nowego roku akademickiego Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  1. W niedzielę (20 października) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 17 października.
  2. Od dziś można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku.
  3. Zapraszamy małżeństwa na warsztaty “Żyj pełnią życia w małżeństwie i rodzinie” prowadzone przez ks. Macieja Sarbinowskiego – salezjanina, cenionego rekolekcjonistę. Odbędą się one w dniach od 11 do 13 października w świetlicy „Nasz Dom” przy kościele. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii.
  4. Zapraszamy dzieci i młodzież do naszego Oratorium od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 – 20:00. Rozpoczęcie 7 października.
  5. Organizowany jest wyjazd mężczyzn na spotkanie „Wojowników Maryi” w Poznaniu – 19 października (sobota). Temat spotkania „Ojciec i syn”. Szczegóły na plakatach z możliwością zapisu.
  6. Przy naszej parafii odbędzie się „Kurs Alpha” dla ludzi młodych poszukujących swego miejsca w Kościele i chcących pogłębić swoją wiarę. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Lucyna Łydzińska – lat 90, zam. ul. Marynarska

śp. Katarzyna Brzoskowska – lat 81, zam. ul. Ks. Gierosa

śp. Halina  Zarwalska – lat 80, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…