XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym – XX Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.
 2. Rozpoczynamy nasze „Rekolekcje Odnowy Duchowej”. Niech będzie to czas refleksji, zadumy, modlitwy oraz dobrych postanowień. We wtorek (13 października) dodatkowa Msza św. dla starszych i chorych o godz. 9:00 w dolnym kościele w ramach rekolekcji z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Program jest umieszczony w Auxilium, na plakatach i w Internecie.

Taca zbierana od poniedziałku do środy jest przeznaczona jako wynagrodzenie dla rekolekcjonisty za trud głoszenia Bożego Słowa.

 1. W poniedziałek (12 października)mały odpust koronacji obrazu MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca w kaplicy Adoracji. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który animują Wojownicy Maryi.
 2. W piątek (16 października)32 rocznica konsekracji naszego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o budowniczych i fundatorach tej świątyni.
 3. Przypominamy, że w naszej parafii nabożeństwa różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele. Dla młodzieży w piątki o godz. 19:00.
 4. W przyszłą niedzielę (18 października) zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00 te małżeństwa, które w tym roku obchodzą 25-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie obecności do 14 października w kancelarii lub zakrystii.
 5. Informujemy, że w dniach 20-21 listopada odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy w kancelarii i na furcie Domu Zakonnego.
 6. Można już pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych w pierwszym przypadku.
 7. W niedziele 18 i 25 października młodzież Oratorium, jak przed rokiem, będzie rozprowadzać znicze. Zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę. Dochód przeznaczony jest na Oratorium.
 8. W czwartek (15 października) przypada Dzień Dziecka Utraconego. Diakonia Życia zaprasza pod pomnik na cmentarzu na godz. 17:00 na wspólną modlitwę, a potem na Mszę św. do naszego Sanktuarium.
 9. Informujemy, że Rumska Droga Krzyżowa, którą corocznie organizuje w Wejherowie Akcja Katolicka odbędzie się 17 października (sobota). Wyjście o godz. 10:00 z kościoła św. Anny (franciszkanie).
 10. W przyszłą niedzielę w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zdzisław Molenda – lat 64, zam. ul. Świętojańska

śp. Helena Zarach – lat 85, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Grzegorz Ustarbowski – lat 57, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…