Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

 

 

  1. Dziś Zesłanie Ducha Świętego. O godz. 17:15 ostatnie nabożeństwo „Via Lucis; o godz. 17:30 nabożeństwo majowe połączone z ostatnim dniem nowenny do Wspomożycielki; o 20:45 nabożeństwo i Apel.
  2. W poniedziałek (24 maja)uroczystość MB Wspomożenia Wiernych – nasz główny odpust parafialny. Msze św. tego dnia o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00 (główna Msza św. odpustowa z orszakiem procesyjnym). Kazania tego dnia będzie głosił ks. proboszcz Zbigiew Hul z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce; o godz. 20:45 nabożeństwo i procesja z figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego świętowania i modlitwy w intencji naszej parafii, aby silna wiarą i obecnością cudownego obrazu Matki Bożej, była środowiskiem życia pełnego miłosierdzia i wierności Bożym przykazaniom. W poniedziałek kancelaria będzie nieczynna. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji zawierzenia.
  3. W przyszła niedzielę (30 maja) będziemy gościli kleryków naszego seminarium salezjańskiego z Lądu wraz z wychowawcą. Będzie to niedziela powołaniowa, a klerycy będą kwestować do puszek na rzecz utrzymania seminarium.
  4. Jak już informowaliśmy w sobotę (29 maja) odbędzie się uroczystość bierzmowania o godz. 16:00. Nasza młodzież otrzyma ten sakrament z rąk ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC. Ponieważ nadal obowiązują pewne ograniczenia, będzie to uroczystość dla najbliższej rodziny osób bierzmowanych. Spowiedź dla bierzmowanych w piątek o godz. 19:00.
  5. W środę (26 maja)Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, prosząc o błogosławieństwo dla żyjących a radość życia wiecznego dla tych, które odeszły do Pana.

W czwartek (27 maja) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  1. Co roku odbywała się pielgrzymka do Wejherowa w czasie uroczystości Trójcy Świętej. Niestety w tym roku także się nie odbędzie, z racji panujących warunków, ale zachęcamy do indywidualnego lub rodzinnego pielgrzymowania w dniach 29-30 maja.
  2. Jeszcze do przyszłej niedzieli Trójcy Świętej można przystąpić do spowiedzi wielkanocnej. Jak pisze Katechizm Kościoła Katolickiego :” Kościół zobowiązuje wiernych do uczestniczenia w niedziele i święta w Boskiej liturgii i do przyjmowania Eucharystii przynajmniej raz w roku, jeśli to jest możliwe w Okresie Wielkanocnym, po przygotowaniu się przez sakrament pojednania”.
  3. Pragniemy poinformować parafian, ze tradycyjna procesja Bożego Ciała ulicami naszej parafii w tym roku odbędzie się z zachowaniem obowiązujących przepisów. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Bogumiła Frączyk – lat 65, zam. ul. Toruńska

śp. Ludwika Stosik – lat 93, zam. ul. Żeromskiego

śp. Kazimierz Dejewski – lat 83, zam. ul Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…