Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

 

  1. Dziś Zesłanie Ducha Świętego. Przed kościołem zbiórka do puszek na cele organizacyjne naszych pielgrzymek.
  2. W przyszłą niedzielę (12 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Wojciech Lipowicz – opiekun Odnowy. Otoczmy dostojnego jubilata naszymi modlitwami.
  3. W sobotę (11 czerwca) po Mszy św. o godz. 7:00 wyrusza nasza pielgrzymka do Wejherowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania. Powrót z Wejherowa we własnym zakresie. Niech nie zabraknie nas na pielgrzymim szlaku – potrzeba dzisiaj świadków wiary pełnych poświęcenia i ofiary.
  4. W poniedziałek (6 czerwca)święto Matki Kościoła – II dzień Zielonych Świąt. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10 (dk) i 18:00.

We wtorek (7 czerwca) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej w salce przy kancelarii.

W środę (8 czerwca) – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe powiązane z nowenną do Wspomożycielki. O godz. 18:00 Msza św. w int. osób uzależnionych i ich rodzin.

W czwartek (9 czerwca)święto Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Obejmijmy modlitwami wszystkich kapłanów, by wiernie naśladowali swego Mistrza.

  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę rowerową z Rumi na Jasną Górę w dniach od 1-9 lipca organizowaną przez parafię Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  2. Zachęcamy do nabycia nowego numeru biblijnego czasopisma „Galilea”. Tematem są przypowieści Pana Jezusa, jest także dodatek w języku ukraińskim. Cena jednego egzemplarza to 12 zł.
  3. Salezjanie z Suwałk zapraszają na XXXII Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą Suwałki – Wilno. Zapisy ruszają 15 czerwca. Informacje szczegółowe na plakacie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Janina Kostuch – lat 85, zam. ul. Derdowskiego

śp. Zbigniew Kalisz, zam. ul. Krakowska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…