Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

 

  1. Dziś Zesłanie Ducha Świętego – w naszej parafii uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10:30. Przez cały tydzień (do piątku) dzieci uczestniczą w nabożeństwach majowych o godz. 17:30 i Mszy św. o godz. 18:00. Jeszcze dzisiaj nabożeństwo majowe powiązane z nowenną do Wspomożycielki o godz. 17:30 i o godz. 20:45 nabożeństwo majowe zakończone Apelem Maryjnym.
  2. W przyszłą niedzielę (27 maja) na Mszy św. o godz. 12:30 rocznica I Komunii św. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę (26 maja) o godz. 15:00. Także w przyszłą niedzielę od godz. 14:00 nasz Festyn Parafialny z licznymi atrakcjami. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
  3. W czwartek (24 maja)uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych – główny odpust parafialny. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. Tego dnia kazania będzie głosił ks. Marcin Modrzycki z Inowrocławia zajmujący się Nową Ewangelizacją w diecezji gnieźnieńskiej. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce połączony z nabożeństwem majowym. O godz. 20:45 nabożeństwo majowe, następnie Apel, po którym procesja z figurą Matki Bożej ulicami parafii. Zapraszamy wszystkich do uczczenia naszej Wspomożycielki. Tego dnia jest także święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pomódlmy się za kapłanów.
  4. Przypominamy, że w sobotę (26 maja) o godz. 7:00 Msza św. na rozpoczęcie naszej pielgrzymki do Wejherowa. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania, aby nieść różne intencje naszego życia albo ponosić trud drogi w intencji innych osób. Prosimy chętnych do niesienia chorągwi lub feretronów – osoby takie mogą zgłaszać się do ks. Józefa Paliwody – odpowiedzialnego w tym roku za pielgrzymkę.
  5. W poniedziałek (21 maja)święto Matki Kościoła – II dzień Zielonych Świat. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. Od godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.
  6. W sobotę (26 maja) – Dzień Matki – otoczmy nasze mamy swoimi modlitwami. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna. Także w sobotę 3 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie w naszym, salezjańskim seminarium w Lądzie. Niech nie zabraknie modlitwy w ich intencji, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.