III Niedziela Wielkanocy

III Niedziela Wielkanocy

 1. III Niedziela Wielkanocy – witamy serdecznie wśród nas ks. Andrzeja Wasia, delegata ds. powołań z naszej Inspektorii. Przy wejściu do kościoła, zgodnie z zapowiedzią, trwa zbiórka do puszek na organizację ogólnopolskiego Kongresu Maryi Wspomożenia Wiernych. Bóg zapłać za ofiary. Wolontariusze w żółtych koszulkach zbierają również ofiary na hospicjum.

Po Mszy św. wieczornej „Młodzi dorośli” zapraszają na Wieczór chwały.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Wojciech i Maryja Wspomożycielka (poniedziałek), św. Marek Ewangelista (wtorek), św. Katarzyna Sieneńska (sobota), św. Jan Bosko (niedziela). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, naszej diecezji oraz naszej salezjańskiej inspektorii. Msze św. z kazaniami według normalnego rozkładu. Tego dnia przypada 24 dzień miesiąca, wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych – o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy orszak procesyjny. Apel Jasnogórski o godz. 21:00 – prowadzi wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas Mszy św. wieczornej uczcimy również ks. Wojciecha Lipowicza, który tego dnia obchodzi imieniny. Ogarnijmy go naszymi modlitwami. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Niedziela – ostatni dzień miesiąca – nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko o godz. 17:30.

 

 1. W dniu wczorajszym odbyło się w naszym Sanktuarium Święto Inspektorii, na które przybyło kilkaset osób. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas na przygotowanie i zorganizowanie wydarzenia.

 

 1. W dniu dzisiejszym sześciu młodych chłopców otrzyma komżę, strój ministranta. Cieszymy się bardzo z tego, że Liturgiczna Służba Ołtarza się wzmacnia, a nowym ministrantom życzymy opieki Wspomożycielki i gorliwości w służbie.

 

 1. Chór parafialny zaprasza na „próbę otwartą chóru” do Sali nad zakrystią w czwartek o godz. 18:00. Nie jest wymagana znajomość nut i ukończona szkoła muzyczna, tylko chęci do wspólnego śpiewu.

 

 1. Najbliższa niedziela, to Niedziela Dobrego Pasterza. Akcja Katolicka zaprasza parafian na modlitwy przy kapliczce Dobrego Pasterza (gdzie zwykle znajduje się ostatni ołtarz procesji Bożego Ciała) w czwartek, piątek i sobotę o godz. 19:00.

 

 1. 28 kwietnia w piątek po Mszy świętej wieczornej rozpoczynają się 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Matce Bożej. Pod chórem można nabyć podręcznik do rekolekcji i uzyskać  dalsze szczegóły.
 1. Zapraszamy na spotkania z ks. Markiem Dziewieckim w najbliższą sobotę. Szczegóły spotkania na plakatach. 
 1. W najbliższą sobotę kancelaria będzie nieczynna.