„Jesteś ochrzczony – czy o tym pamiętasz?”

„Jesteś ochrzczony – czy o tym pamiętasz?”

 

W tym roku przeżywamy 1025 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. W 997 r. św. Wojciech przybył na pomorską ziemię, gdzie „chrzcił ogromną rzeszę ludzi”. Dziejowa misja tego Świętego Biskupa zapoczątkowała chrześcijaństwo na Pomorzu. My, współcześnie żyjący, jesteśmy dziedzicami tego wiekopomnego wydarzenia. Jako ludzie ochrzczeni, jesteśmy, na mocy przyjętego chrztu świętego, odpowiedzialni za „strzeżenie chrześcijańskiego znamienia tej ziemi” (kard. A. Hlond). Od nas, od naszych rodzin, osobistych postaw, będzie w dużej mierze zależało jakie będzie oblicze tej ziemi: chrześcijańskie czy pogańskie. Pragniemy modlić się o wytrwałość tym przyrzeczeniom, o pamięć o tym osobistym wydarzeniu jakim był nasz chrzest, poprzez który zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła, stając się dziećmi Pana Boga.

Zachęcamy wszystkich do poznania daty swojego Chrztu, do udziału we Mszy Świętej w miesiącu przyjęcia swojego Chrztu i modlitwy o dochowanie wierności przyrzeczeniom chrzcielnym.

Rok 2022 – Msze Święte o godz. 18.00

19 stycznia, 16 lutego, 19 marca, 16 kwietnia, 19 maja, 19 czerwca, 19 lipca, 19 sierpnia, 19 września, 19 października, 18 listopada, 19 grudnia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Salezjanie

Akcja Katolicka