Uroczystość Trójcy Świętej

Uroczystość Trójcy Świętej

Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na budowę windy do naszego kościoła.

 

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Urszula Ledóchowska i bł. Józef Kowalski (środa), NMP w tajemnicy Nawiedzenia (piątek), św. Jan Bosko i św. Justyn (sobota). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary. Zachęcamy do udekorowania domów i poszczególnych ołtarzy. Tego dnia Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (górny i dolny kościół) i o godz. 18:00. Centralna Msza św. z procesją o godz. 10. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne.
 • Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8. Po Mszy św. również wyruszy Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta.
 • od soboty rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe o stałych porach.

 

 1. We wtorek o godz. 19 do Oratorium zapraszamy na przedostatnie w tym roku spotkanie biblijne. Tym razem przyjrzymy się historii Józefa Egipskiego.

 

 1. W Boże Ciało na stadionie przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi odbędzie się spotkanie modlitewne i koncert uwielbienia zatytułowane „Bogu Chwała”. Więcej informacji na plakatach.
 2.  
 3. Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej 31 maja 2024 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Osoby chcące skorzystać ze zwolnienia, zobowiązuje się do odmówienia dowolnej modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

 1. W niedzielę 2 czerwca będziemy gościli Salezjanów, którzy przeżywają jubileusze kapłaństwa. Będziemy się modlili za Jubilatów na Mszy św. o godz. 11:00.

 

 1. 8 czerwca (sobota) odbędzie się Festyn parafialny przy naszym Sanktuarium. Jeśli ktoś mógłby wesprzeć nas fantami, gadżetami, zabawkami i innymi rzeczami, którymi będziemy mogli się posłużyć na festynie, prosimy o przynoszenie ich na furtę domu zakonnego, kancelarii lub zakrystii. Bóg zapłać.

 

 1. W dniach od 24 czerwca do 5 lipca nasze Oratorium organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Karty zgłoszeniowe można pobierać z furty domu zakonnego lub Oratorium. Zapisy do 31 maja.

 

 1. 1 czerwca swoje imieniny obchodzi ks. Jakub Marek. Solenizanta uczcimy w pierwszy czwartek miesiąca 6 czerwca o godz. 18:00.