XXIV Niedziela zwykła

XXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Za tydzień będziemy gościli siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny z Siemki koło Kętrzyna. Siostry prowadzą tam dom dla dziewcząt uzależnionych. Zapoznają nas z funkcjonowaniem ich domu, a po Mszach będą zbierały ofiary na jego utrzymanie.
 
2. W tym tygodniu patronują nam: św. Stanisław Kostka, patron Polski (poniedziałek), św. Męczennicy Koreańscy (środa), św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (czwartek), bł. Józef Calazanz i towarzysze (piątek), św. Ojciec Pio z Pietrelciny (sobota), NMP Wspomożenie Wiernych (niedziela).. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 
3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
• poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
• środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30.
 
4. W czwartek przypada 12 r. śm. ks. Mariana Jurasia – Msza św. o godz. 6:00. W piątek natomiast przypada 37 r. śm. ks. Mikołaja Kamińskiego – Msza św. o godz. 6:00.
 
5. W piątek 22 września obchodzi swoje imieniny ks. Tomasz Wierzchowski. Solenizanta uczcimy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
 
6. Zachęcam do głosowania na projekt do budżetu obywatelskiego na przyszły rok pt.: „By żyli długo i szczęśliwie – warsztaty dla 30 par” w kategorii: Prospołeczny. Jest to jedyny taki projekt dotyczący małżeństw, którego inicjatywa pochodzi od wiernych z naszej parafii. Formularze znajdziemy w kawiarence parafialnej i na stolikach z tyłu kościoła. Projekt nr 37.
 
7. Od dnia dzisiejszego Kawiarenka parafialna będzie otwarta w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00, aż do godziny 12:30. Zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto i wspólne rozmowy.
 
8. Od środy można zamawiać intencje na rok 2024. Zapraszamy do kancelarii.
 
9. Zapraszamy na Kurs przedmałżeński organizowany w naszej parafii. Szczegóły dotyczące kursu i zapisów znajdziemy na plakatach, stronie internetowej, Facebooku, a także u ks. Proboszcza. Kurs rozpoczynamy 12 października. Zapisać można się również osobiście stawiając w kancelarii parafialnej, na furcie domu zakonnego. Liczba osób mogących wziąć w spotkaniach jest ograniczona. Zapraszamy.
 
11. Młodzież z klas 8., która zamierza rozpocząć przygotowania do bierzmowania informujemy, że można odbierać deklaracje w zakrystii lub na furcie domu zakonnego.