I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś I Niedziela Adwentu. O godz. 12:30 Msza św. dla dzieci I Komunii św. i ich rodziców. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie, a przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszach św. jest okazja do nabycia pobłogosławionych opłatków na stół wigilijny.
  2. Rozpoczyna się Adwent, który w roku liturgicznym jest czasem przygotowania do wydarzeń Bożego Narodzenia. Pragniemy przeżyć ten czas czuwając z Matką Bożą. W naszym kościele roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku.
  3. W poniedziałek (2 grudnia) – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji, o godz. 17:30 nowenna do Niepokalanej.

We wtorek (3 grudnia) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami połączony z nowenną, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

W środę (4 grudnia) – o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki i Niepokalanej.

W czwartek (5 grudnia)I Czwartek miesiąca. O godz. 17:00 Godzina Święta z modlitwą o powołania; o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem w Oratorium. Od godz. 22:00 zapraszamy mężczyzn na adorację do dolnego kościoła.

W piątek (6 grudnia)I Piątek. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa a o godz. 17:30  nowenna do Niepokalanej. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży zwłaszcza bierzmowanej, dla której jest to spotkanie obowiązkowe.

Tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Mikołajkowy”, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 16:30 w Oratorium. Zapewniamy prezenty od św. Mikołaja.

W sobotę (7 grudnia)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie powiązane z nowenną do Niepokalanej. Także, jak co miesiąc, po Mszy św. o godz. 7:30 rozpoczyna się „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta. Zapraszamy.

  1. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 w dolnym kościele – Godzina Łaski. Także tego dnia w naszym sanktuarium Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie (tzw. oaza rodzin).
  2. Jak co roku można od dzisiaj składać do kosza dary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Prosimy zwłaszcza o opakowana żywność i środki czystości. Dary rozprowadzi przed świętami punkt charytatywny.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

śp. Danuta Żurawska – lat 69, zam. ul. Wrocławska

śp. Agnieszka Kreft – lat 84, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…