I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 roku

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 roku

 1. Dziś I Niedziela Adwentu – Adwent to czas radosnego przygotowania się na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Nowy rok liturgiczny, który się rozpoczyna będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. W naszym kościele w czasie Adwentu roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Rekolekcje adwentowe od III niedzieli Adwentu.
  Od poniedziałku Msze św. codzienne będą odprawiane w dolnym kościele.
  Podczas każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione opłatki, które będzie można nabyć w kościele w każdą niedzielę po Mszach św. oraz w zakrystii i na furcie Domu Zakonnego. Będą nad tym czuwali przedstawiciele różnych grup parafialnych, a dochód przeznaczamy będzie na dofinansowanie różnych prac, które pragniemy podjąć w przyszłym roku.
  W przyszłą niedzielę (10 grudnia) o godz. 11:00 Msza św. dla rodzin animowana przez Kręgi Domowego Kościoła, a taca będzie przeznaczona na dalsze prace renowacyjne w naszym kościele; przed kościołem zbiórka do puszek „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. O godz. 15:00 Msza św. i opłatek dla grupy „Wiara i Światło” na plebani. Także w niedzielę po Mszach św. młodzież z oazy Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać pierniki i świąteczne wyroby. Dochód ma być przeznaczony na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 2. We wtorek (5 grudnia) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami połączony z nowenną do Niepokalanej, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  W środę (6 grudnia) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa i nowenna.
  W czwartek (7 grudnia) – I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina św. połączona z nowenna, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem.
 3. W piątek (8 grudnia) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00; 18:00. O godz. 12:00 „Godzina Łaski” w dolnym kościele.
  W sobotę (9 grudnia) o godz. 16:00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie w dolnym kościele.
 4. Jak co roku będzie można nabyć świece Caritasu „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, a dochód zostanie przeznaczony dla tych dzieci, którzy potrzebują pomocy i pragną przeżyć ten czas nie martwiąc się o „jutro”. Z przodu kościoła zostanie wystawiony także kosz, do którego można składać dary dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Prosimy o opakowaną żywność, środki czystości. Caritas rozda te dary przed świętami. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 5. Z tyłu kościoła można pobrać najnowszy numer gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:
+ Regina KONKEL lat 74, ul. Dąbrowskiego (pogrzeb odbędzie się 4 grudnia (poniedziałek) g. 10.00)
+ Pelagia BARTOSZEWSKA lat 97, ul. Warszawska (pogrzeb odbędzie się 4 grudnia (poniedziałek) g. 11.30)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…