II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś II Niedziela Adwentu. Taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Młodzież oazowa rozprowadza świąteczne pierniki i ozdoby. Są również do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbieniowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w różnych intencjach.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe – prosimy o modlitwę w tej intencji, aby jak najwięcej parafian skorzystało z tego szczególnego czasu i odnowiło swoje serce na spotkanie z Jezusem w tajemnicy Bożego Narodzenia. Także  w przyszłą  niedzielę w całej Archidiecezji Gdańskiej zbiórka do puszek na pomoc w ratowaniu Bazyliki św. Mikołaja.
  3. W poniedziałek (10 grudnia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
  4. W środę (12 grudnia) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych. Tego dnia przypada 25 rocz. śmierci koadiutora-salezjanina Stanisława Nowogrodzkiego, który posługiwał w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W czwartek (13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji. Rocznica stanu wojennego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  6. Przypominamy, ze Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i czuwania. Dzieci zapraszamy z lampionami.
  7. W przyszłą niedzielę (16 grudnia) kolejna katecheza o Bogu przy kawie i pączku o godz. 16:00 w Oratorium. Temat: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Zapraszamy.
  8. Także w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 w dolnym kościele Msza św. w języku kaszubskim.
  9. Pragniemy poinformować parafian, że podczas ostatnich zbiórek następujące kwoty zostały przekazane: do Fundacji Nowego Tysiąclecia – 2450 zł; na seminarium w Lądzie – 7300 zł; na misje – 2200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10. Kolejny raz organizowany jest Biblijny Kurs Finansowy w naszej parafii. Jest to cykl 10 spotkań skierowanych do każdego, kto pragnie odpowiedzi na pytanie: jak łączyć rozwój życia duchowego z obchodzeniem się z dobrami materialnymi. Pierwsze organizacyjne spotkanie 15 grudnia w świetlicy Nasz Dom o godz.9.00

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Antoni Walczyk – niemowlę

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…