II Niedziela Zwykła

II Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Zbiórka do puszek na rzecz organizacji uroczystości związanych z ogłoszeniem św. Jana Bosko kościelnym patronem miasta Rumi. Dziś także kolejne spotkanie „O Bogu przy kawie i pączku” o godz. 16:00 w Oratorium. Tematem będzie przykazanie: „Czcij ojca swego i matkę swoją”. Zapraszamy.
  2. Ponownie informujemy, że Stolica Apostolska wydała dekret ustanawiający św. Jana Bosko patronem miasta Rumi. Uroczyste ogłoszenie decyzji Ojca św. nastąpi podczas Mszy św. w niedzielę 27 stycznia o godz. 11:00. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu tak ważnym dla naszego miasta, ale także dla naszej salezjańskiej parafii. W związku z uroczystościami w niedzielę (27 stycznia) Msza św. o godz. 12:30 zostaje przesunięta na godz. 13:00.
  3. W poniedziałek (21 stycznia) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ w kaplicy adoracji.

We środę (23 stycznia) o godz. 17:30 stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.

  1. Od wtorku (22 stycznia) codziennie o godz. 17:30, a w sobotę o godz. 8:00 nowenna przed uroczystością św. Jana Bosko, który od tego roku będzie oficjalnie czczony jako patron naszego miasta.
  2. W czwartek (24 stycznia)wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona Zgromadzenia Salezjańskiego i zarazem wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny, który poprowadzą Salezjanie Współpracownicy . Zapraszamy do uczczenia naszej Wspomożycielki.
  3. Zapraszamy mężczyzn w wieku od 18 do 50 roku życia na spotkanie pogłębiające życie religijne w duchu maryjnym w niedzielę (27 stycznia) na godz. 19.15 do kaplicy Domu Zakonnego. W programie: męski różaniec, Eucharystia, konferencja, spotkanie integracyjne.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Łucja Makara – lat 95, zam. ul. Wileńska

śp. Paulina Piotrowiak – lat 97, zam.  ul. Toruńska

śp. Jan Wandtke – lat 81, zam. ul. Sienkiewicza

śp. Irena Ćwilichowska – lat 90, zam. ul. Matejki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…