III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 roku

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 roku

 1. Dziś III Niedziela Adwentu – o godz. 17:30 nowenna do Bożego Narodzenia i Wspomożycielki. Rozprowadzane są świece Caritasu i opłatki.
  Rozpoczynamy nasze rekolekcje, które są przygotowaniem naszych serc i umysłów na przyjście Pana. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Wilkosa – salezjanina z Kawnic i prosimy dla niego o dary Ducha Świętego w przekazie orędzia Bożego. Taca zbierana od poniedziałku do środy jest przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za trud głoszenia Słowa Bożego.
  Program rekolekcji jest w Auxilium, na tablicach i na stronach internetowych.
  We wtorek o godz. 9:00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Spowiedź na każdej Mszy św.
 2. W przyszłą niedzielę (24 grudnia) – Wigilia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00, a Msze św. pasterskie tzw. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00 z uroczystą oprawą.
 3. W sobotę (23 grudnia) o godz. 6:00 ostatnie roraty – dziękujemy wszystkim, którzy z poświeceniem w nich uczestniczyli zwłaszcza dzieciom.
  Jeszcze można przynosić dary dla potrzebujących i składać je do kosza z przodu kościoła. Zostaną one rozdane w tym tygodniu.
  Na boisku przy parkingu są do nabycia, jak co roku, choinki.
 4. Parafia Podwyższenia Krzyża św. organizuje w kwietniu 2018 r. pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorje. Informacje szczegółowe na plakatach.
 5. Z tyłu kościoła wyłożone są ulotki przypominające tradycje i zwyczaje chrześcijańskie, które wrosły w naszą polską religijność. Można je pobrać, aby przypominały w każdym domu, to co praktykowano od pokoleń.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia
życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki!

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

 • śp. Eryka Bolda – lat 78, zam. ul. Dąbrowskiego
 • śp. Jan Formella – lat 66, zam. ul. Poznańska (pogrzeb w poniedziałek g.10 )
 • śp. Helena Bogdańska – lat 93, zam. ul. Roszczynialskiego (pogrzeb we wtorek g.11)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…