III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś III Niedziela Adwentu. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Nie odbędą się rekolekcje adwentowe w naszej parafii i dlatego starajmy się duchowo przygotować na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia poprzez udział w Eucharystii, czytanie Pisma św. i modlitewne skupienie.

W związku z wcześniejszym ustaleniami i przyjętymi intencjami Msze św. ranne od poniedziałku do środy będą o godz. 6:00; 7:00; 9:00.

W przyszłą niedzielę (20 grudnia) młodzież oazowa będzie rozprowadzać świąteczne pierniki, a dochód chce przeznaczyć na różne sprawy formacyjne. Nadal będzie można także nabyć opłatki i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

  1. W poniedziałek (14 grudnia) – o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (16 grudnia) o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II; o godz. 17:30 rozpoczyna się nowenna przed Bożym Narodzeniem. Będzie ona odprawiana codziennie o godz. 17:30; w sobotę o godz. 8:00.

  1. Jak już zapowiadaliśmy, zamiast odwiedzin kolędowych, odbędą się spotkania w naszym kościele. Będą one miały charakter nabożeństwa Słowa Bożego z błogosławieństwem. Pragniemy zaprosić poszczególne ulice, aby wspólnie się pomodlić o Boże błogosławieństwo na nadchodzący nowy rok. Nabożeństwa odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 19:00; w soboty o godz. 16:00. Prosimy o przyniesienie ze sobą w buteleczkach wody, która zostanie poświęcona, aby później nią pokropić mieszkania. Będzie to czas spotkania z duszpasterzami i wspólnej modlitwy. Do specjalnej skrzynki z tyłu kościoła będzie można wrzucić anonimowo kartki z uwagami czy pytaniami do duszpasterzy oraz do skarbonki ofiarę kolędową, aby w ten sposób wesprzeć swoją parafię w tym trudnym czasie.
  2. Już dzisiaj zapowiadamy, że Msze św. pasterskie (tzw. pasterki) będą odprawiane w naszym sanktuarium w wigilię (24 grudnia) o godz. 16:00 (dla dzieci); 19:00; 20:00; 21:00 i główne o godz. 22:00 i 24:00. Pragniemy, aby jak najwięcej parafian mogło w nich uczestniczyć. Gdy będzie potrzeba będą odprawiane także w dolnym kościele.
  3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w czwartek (17 grudnia) na Mszę św. do górnego kościoła na godz. 18:00. Następnie spotkanie w dolnym kościele.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszych rodaków na Wschodzie. Do puszki w ubiegłą niedzielę zebrano na ten cel 3617 zł. Bóg zapłać.
  5. Inne ogłoszenie: Od piątku (18 grudnia) na boisku przy parkingu będzie można nabyć, jak co roku, choinki na święta.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Mieczysław Zapłata – lat 67, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Andrzej Witkowski – lat 81, zam. ul. Objazdowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…