III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Przed kościołem wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozdają ulotki odnośnie 1%. Wesprzyjmy tę akcję.
  2. W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kościele w niedziele (15,22,29 marca) dodatkowo Msze św. o godz. 8:00; 11:00; 12:30 i 18:00 będą się odprawiały równocześnie w górnym i dolnym kościele. Zamówione intencje będą odprawiane w górnym kościele, z godz. 10:00 w dolnym kościele. Prosimy wiernych o rozsądne korzystanie z udziału we Mszy św., aby nie czynić zamieszania. Przypominamy, że zwłaszcza osoby starsze, dzieci i te osoby, które czują się zagrożone panującą sytuacją, mogą pozostać w domach i korzystać z różnych możliwości uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej za pośrednictwem mediów ( np. telewizji Chopin). Łączmy się duchowo we wspólnocie modlitewnej, aby taka sytuacja jak najszybciej została przezwyciężona.
  3. W czwartek (19 marca)uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Swoje imieniny obchodzą ks. Józef Deniziak i ks. Józef Paliwoda. Solenizantów uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy ich naszymi modlitwami.
  4. Dekretem ks. Arcybiskupa zawieszone zostają nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowe i inne nabożeństwa.
  5. W przyszłą niedzielę będzie zbierana puszka na rzecz tworzącego się nowego dzieła pomocy bezdomnym w naszym mieście, gdzie będą się mogli oni umyć i przebrać w czyste ubranie. Otwórzmy serca w tym Wielkim Poście na potrzebujących.
  6. Żywy Różaniec zaprasza na  autokarową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 9 i 10 maja (sobota-niedziela). Zapisy u p. Marii Żarkowskiej i na furcie domu zakonnego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7.  W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju Urząd Miasta Rumi podjął środki profilaktyczne, aby ochronić zdrowie mieszkańców. Informacje szczegółowe na plakatach na tablicach ogłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

8.  Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (osobna kartka)

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.