III Niedziela Zwykła

III Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś III Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nowenna do św. Jana Bosko. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz dzieł misyjnych. Także po Mszach św. wolontariusze z Hospicjum św. Wawrzyńca rozdają ulotki dotyczące przekazania 1% na rzecz działalności tego dzieła, które jest niezbędną pomocą dla chorych dzieci i dorosłych.

W przyszłą niedzielę (30 stycznia) będą kwestować do puszek nasi ministranci, którzy pragną zebrać fundusze na remont salki ministranckiej. Pomóżmy, tym którzy tak gorliwie służą przy ołtarzu, aby mieli swoje miejsce spotkań.

  1. W poniedziałek (24 stycznia)święto św. Franciszka Salezego – patrona Zgromadzenia Salezjańskiego. Jest to zarazem wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce połączony z nowenną. Po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny, który poprowadzi Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.
  2. W poniedziałek (24 stycznia) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

W środę (26 stycznia) o godz. 17:30 nowenna do św. Jana Bosko połączona z nowenną do Wspomożycielki.

  1. Zbliżamy się do uroczystości św. Jana Bosko – patrona naszego miasta, codziennie odprawiana jest nowenna, w niedzielę (30 stycznia) będziemy jako parafia już czcić tego wielkiego wychowawcę dzieci i młodzieży. Tego dnia okolicznościowe kazania będzie głosił ks. Jakub Marek – opiekun LSO. Główne uroczystości z udziałem ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy – metropolity gdańskiego odbędą się w poniedziałek (31 stycznia) o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i parafian do włączenia się w to wielkie święto dla Rodziny Salezjańskiej, ale także dla naszego miasta.
  2. W środę (26 stycznia) kolejne spotkanie młodzieży, która przygotowuje się na wyjazd do Lizbony w ramach Światowego Spotkania Młodzieży 2023. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a następnie spotkanie w oratorium.
  3. W tym tygodniu także nie ma spotkań dla dzieci I Komunii św. Prosimy nadal rodziców o powtórzenie materiału ze swoimi dziećmi.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Piotr Truskolawski – lat 47, zam. ul. Radomska

śp. Henryk Kapuściński – lat 97, zam. ul. Abrahama

śp. Helena Gliniecka – lat 79, zam. ul. Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…