IV Niedziela Wielkanocy

IV Niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:45 nabożeństwo i Apel Maryjny. Taca jest przeznaczona na malowanie kościoła.

Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczyna się  dzisiaj kolejne „Męskie spotkanie”. Po Mszy św. nabożeństwo uwielbienia.

  1. W przyszłą niedzielę (19 maja) w naszej parafii uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10:30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę (18 maja) o godz. 10:00. Ogarnijmy dzieci, które pierwszy raz przyjmą Chrystusa Eucharystycznego naszą modlitwą, aby razem z Jezusem szły przez życie.

W związku z tą uroczystością nie będzie Mszy św. o godz. 11:00 – prosimy wiernych, którzy w niej uczestniczyli, o skorzystanie ze Mszy św. o innej godzinie.

  1. W poniedziałek (13 maja) – wspomnienie MB z Fatimy. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.

We wtorek (14 maja) od godz. 17:00 porady prawne; od godz. 19:00 dyżur psychologa.

W środę (15 maja) rozpoczyna się nowenna przed uroczystością MB Wspomożenia Wiernych. Będzie ona odprawiana codziennie o godz. 17:30 w powiązaniu z nabożeństwem majowym.

W czwartek (16 maja) o godz. 17:00 różaniec za przyczyną św. Jana Pawła II. Także w czwartek o godz. 19:00 próba dla dzieci rocznicy I Komunii św.

W piątek (17 maja) – swoje imieniny obchodzi ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

W sobotę (18 maja) – kolejny wyjazd mężczyzn na spotkanie do Legionowa. Szczegóły na plakacie.

  1. W niedzielę (19 maja) w dolnym kościele o godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło”. Po Mszy św. spotkanie integracyjne. O godz. 16:00 w Oratorium kolejna katecheza „przy kawie i pączku”.
  2. Zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii świętej na rekolekcje oazowe organizowane przez Ruch Światło-Życie. 17 dni rekolekcji to nie tylko wspaniała okazja na pogłębienie relacji z Bogiem, ale także możliwość spotkania wspaniałych ludzi, zabawy i nauki. Koszt wyjazdu w zależności od stopnia to ok. 750 zł. Zainteresowaną młodzież zapraszamy na spotkanie 13 maja(poniedziałek) na godzinę 19:30 w salce oazowej w Oratorium. Zainteresowanych rodziców dzieci 14 maja (wtorek) na godzinę 18 również w salce oazowej. Więcej szczegółów podamy podczas tych dwóch spotkań.
  3. Jak co roku organizowany jest wyjazd młodzieży na Lednicę (opiekunką grupy jest s. Marzena – salezjanka). Zapisy razem z wpłatą 90 zł od poniedziałku do piątku na Furcie Domu Zakonnego od 8.00 do 15.00. Wyjazd na Lednicę odbędzie się 1 czerwca (sobota) o godz. 4.30, natomiast powrót 2 czerwca ok. godz. 6.00. Cena obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie oraz pakiet lednicki. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica. Zapraszamy.
  4. Inne ogłoszenia: Apostolat „MARGARETKA” zaprasza wszystkich wiernych w sobotę (18 maja) do Wejherowa, aby wspólnie zjednoczyć się na modlitwie w intencji kapłanów. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele p.w. św. Anny (ojcowie Franciszkanie). Po Eucharystii ok. godz. 10.00 wyruszymy ścieżkami Kalwarii Wejherowskiej, aby rozważając stacje drogi krzyżowej modlić się w intencji naszych kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Jerzy Przygoda – lat 63, zam. ul. Gdańska

śp. Marian Zabłocki – lat 79, zam. ul. Toruńska                                                                                                

śp. Henryk Król – lat 54, zam. ul. Sienkiewicza                                

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…