IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45 salezjańska nowenna do Wspomożycielki o ustanie epidemii. Kto chciałby dzisiaj (niedziela) o godz. 20:30 poprzez TV Chopin uczestniczyć w modlitwie różańcowej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nadal obowiązuje dyspensa ks. Arcybiskupa odnośnie uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

W przyszłą niedzielę miały się rozpocząć nasze wielkopostne rekolekcje. Niestety z racji stanu zagrożenia epidemicznego zostają one odwołane. Wykorzystajmy ten czas, aby poprzez modlitwę i osobistą pracę nad sobą dobrze przygotować się na zbliżające się wydarzenia paschalne. W przyszłą niedzielę podamy wskazania odnośnie przeżywania Wielkiego Tygodnia.

  1. We wtorek (24 marca)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00.
  2. W środę (25 marca)uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 i 18:00. Na wieczornej Mszy św. będzie można złożyć deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego. Tego dnia przypada 1 rocz. śmierci ks. Romana Raka. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  3. Zachęcamy, aby jeszcze przez cały tydzień o godz. 20:30 odmawiać w domach różaniec w int. zakończenia pandemii, zdrowie i siły dla wszystkich służb, wiarę i ufność dla każdego z nas. My, salezjanie, trwając przed Panem w Najświętszym Sakramencie w naszej kaplicy, będziemy jako wspólnota salezjańska przez ręce Wspomożycielki prosić za nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Można również uczestniczyć w tej modlitwie poprzez transmisję dostępną na kanale You Tube „Wojownicy Maryi Rumia”. Link dostępny na stronie parafialnej i parafialnym Facebooku.
  4. Prosimy o wyrozumiałość, ale nasze pismo „Auxilium” zostało już wydrukowane wcześniej niż zaistniała obecna sytuacja i wiele rzeczy umieszczonych w Auxilium jest nieaktualnych. Bieżące informacje są umieszczone w ogłoszeniach czytanych w kościele i na naszych stronach internetowych. Zostaje także wstrzymany kolportaż „Gościa Niedzielnego”.

Odwołany zostaje również planowany kurs przedmałżeński (26-27 marca).

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas materialnie, aby parafia mogła normalnie funkcjonować. Także dziękujemy tym, którzy wpłacają datki na konto. Bóg zapłać!

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ireneusz Chutkowski – lat 78, zam. ul. Opolska

+ Łucja Kraszewska – lat 95, zam. ul. Chrobrego

+ Zofia Kaczykowska – lat 80, zam. ul. Dąbrowskiego

+ Marzena Madalińska – lat 56, zam. ul. Dąbrowskiego

+ Edward Hercuń – lat 73, zam. ul. Ks. Gierosa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…