IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę (18 marca) rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Kazimierz Misiaszek – salezjanin z Warszawy. Program zostanie umieszczony w gablotkach, w Auxilium i na naszych stronach internetowych.
 2. Adoracja wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa w kaplicy wieczystej adoracji w poniedziałek (12 marca) o godz. 16:30. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży w salce przy kancelarii.
 3.  Różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca we wtorek (13 marca) o godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 4.  Stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych w środę (14 marca) o godz. 17:30.
 5. Przypominamy, że próby chóru „Lira” odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18:00 w salce muzycznej – wejście boczne od strony boiska I piętro. Nowi chórzyści mile widziani.
 6.  We wtorek od godz. 17:00 porady prawne, o godz. 19:00 dyżur psychologa.
 7. W piątek (16 marca) o godz. 19:00 w salce przy kancelarii spotkanie „Komunii Małżeństwa” w oparciu o rozważania nad tekstem „Pieśni nad Pieśniami”. Zapraszamy chętne małżeństwa.
 8.  Kolejne spotkanie grupy „Królowej Pokoju” w sobotę (17 marca) o godz. 15:00 w kaplicy na plebanii.
 9. W naszej parafii w dniach 18 i 25 marca oraz 8 kwietnia o godz. 16.00 w dolnym kościele odbędzie się przedstawienie p.t. WIECZERNIK. Jest to w formie teatralnej godzinna opowieść w trzech aktach o tym co się wydarzyło w Wieczerniku, a więc: Ostatnia Wieczerza, Spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem i Zesłanie Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania i oglądania tych biblijnych wydarzeń na scenie.
 10. Msza św. w Języku kaszubskim w niedzielę (18 marca) o godz. 14:00 w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza.
 11. Inne ogłoszenia: Nowo powstająca szkoła podstawowa przy ul. Batorego 29 w Rumi, ogłasza nabór do wszystkich klas na nowy rok szkolny 2018 / 2019. 16 marca o godzinie 17.00 w budynku tej szkoły odbędzie się dzień otwarty, na który dyrekcja i grono pedagogiczne serdecznie zapraszają dzieci i rodziców.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Katarzyna Szyrowska – lat 85, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Zofia Potulska – lat 94, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Urszula Treppa – lat 84, zam. ul. Morska (pogrzeb we wtorek)

śp. Teresa Januszewska – lat 57, zam. ul. Marynarska (pogrzeb w środę)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…