Niedziela Miłosierdzia (II Wielkanocy)

Niedziela Miłosierdzia (II Wielkanocy)

 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – pamiętajmy o postawie miłosierdzia zwłaszcza w obecnym czasie. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Koronce będzie możliwość przyjęcia Komunii św. w dolnym kościele.

O godz. 17:15 – zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła (Via Lucis) – nabożeństwo, podczas którego chcemy w 14 stacjach spotykać Zmartwychwstałego Pana – jak niewiasty przy pustym grobie, jak Maria Magdalena, czy uczniowie idący do Emaus. Chcemy, aby Pan prowadził nas i dawał światło na naszych drogach życia. Nabożeństwo takie będzie w każdą niedzielę Okresu Wielkanocnego o godz. 17:15 .

  1. W środę (22 kwietnia) stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30.

W czwartek (23 kwietnia)uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, naszej diecezji oraz naszej salezjańskiej inspektorii. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00.

W piątek (24 kwietnia)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. O godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce.

  1. Od poniedziałku (20 kwietnia) wchodzi w życie rozporządzenie odnośnie do ilości osób na nabożeństwach religijnych. W naszym sanktuarium w górnym kościele będzie mogło we Mszy św. uczestniczyć 100 osób, zaś w dolnym kościele 40 osób z zachowaniem odpowiednich przepisów. Prosimy o zachowanie porządku i stosowanie się do zaleceń służb porządkowych.
  2. Przypominamy, że osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Przyjmując zaś komunię powinny to tak czynić, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maseczki.
  3. W najbliższych dniach podamy przypuszczalny termin I Komunii św. i formę przygotowania do niej, po analizie rozporządzeń, które wydała Kuria Biskupia.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy nadal nas wspierają, zarówno poprzez ofiary, jak też wpłaty na konto. Jesteśmy wdzięczni, bo dzięki temu możemy jako parafia nadal funkcjonować – Bóg zapłać. Nasze konto znajduje się na stronie internetowej, ale podajemy je także tutaj : Parafia NMP Wspomożenia Wiernych – 59 8351 0003 0003 2359 2000 0010

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Maria Semmerling – lat 103, zam. ul. Abrahama

śp. Halina Kowalkowska – lat 90, zam. ul. Poznańska

śp. Teresa Jankowska – lat 87, zam. ul Abrahama

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…