Niedziela Najświętszej Trójcy

Niedziela Najświętszej Trójcy

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe; o godz. 20:45 nabożeństwo majowe i Apel Maryjny.

Dziś gościmy kleryków naszego seminarium salezjańskiego z Lądu wraz z wychowawcą. Przed kościołem będą kwestować do puszek na rzecz utrzymania seminarium.

W przyszłą niedzielę (6 czerwca) młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 będzie zbierać datki do puszek na rzecz pomocy choremu koledze Filipowi. Wesprzyjmy tę akcję.

  1. W poniedziałek (31 maja) – o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ; o godz. 17:30 i 20:45 ostatnie nabożeństwa majowe. W ramach Apelu odbędzie się koncert pieśni maryjnych.

Już dziś pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia nabożeństw majowych i Apeli. Organizatorom nabożeństw dla dzieci; grupom, które przygotowywały Apele; panom trębaczom za piękne melodie wygrywane każdego dnia. Wszystkim składamy serdeczne: Bóg zapłać! Po Mszy św. wieczornej spotkanie Salezjanów Współpracowników.

  1. We wtorek (1 czerwca) swoje imieniny obchodzi ks. Jakub Marek. Opiekun LSO, katecheta i animator Mszy św. dla dzieci. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00; jest to zarazem spotkanie z ministrantami z racji zbliżającego się I Czwartku miesiąca. Otoczmy solenizanta naszymi modlitwami.
  2. We wtorek (1 czerwca) – rozpoczyna się miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Codziennie o godz. 17:30 a w soboty o godz. 8:30 nabożeństwa czerwcowe.

Także we wtorek (1 czerwca) o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

  1. W czwartek (3 czerwca)uroczystość Najśw. Ciała I Krwi PańskiejBoże Ciało.

Msze św. o godz. 6:30; 8:00; 10:00 (w dolnym i górnym kościele) i o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszy procesja z zachowaniem przepisów pandemicznych (odległość co najmniej 1,5 m od drugiej osoby), coroczną trasą ulicami naszej parafii. Już dzisiaj dziękujemy tym, którzy podejmą się trudu wykonania ołtarzy, aby nasza procesja miała godny przebieg. Zapraszamy orszak procesyjny oraz dzieci do sypania kwiatków. Mieszkańców na trasie przemarszu prosimy o udekorowanie okien, aby podkreślić naszą cześć dla Chrystusa eucharystycznego. Niech nasza obecność po tym czasie ograniczenia udziału w życiu religijnym, ożywi naszą wiarę i nadzieję.  Tego dnia nie ma wystawienia w kaplicy adoracji. Przez cały tydzień oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

W piątek (4 czerwca)I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa; od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.

Tego dnia przypada 21 rocz. śmierci ks. Wacława Dorabiały, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego Kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W sobotę (5 czerwca)I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem pierwszych sobót. Po Mszy św. o godz. 8:00 wyruszy ulicami miasta „Męski Różaniec”. Tego dnia zapraszamy dzieci z racji mijającego Dnia Dziecka na gry i zabawy od godz. 11:00 na boisko przy kościele.

  1. W przyszłą niedzielę (6 czerwca) na Mszy św. o godz. 11:00 swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Jacek Grochowski – salezjanin, który przez 5 lat pracował w naszej parafii. Otoczmy jubilata naszymi modlitwami.
  2. Nasz parafianin Łukasz Franus rocznik 1991 ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia diakonatu. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić urząd parafialny lub rektorat WSD w Oliwie. Należy pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociąga za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Wszystkich kandydatów do świeceń polecajmy dobremu i miłosiernemu Bogu.
  3. Szkoły Salezjańskie poszukują nauczyciela informatyki na pełny etat. Informacje szczegółowe w sekretariacie szkół.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Mieczysław Kasperczyk – lat 50, zam. ul. Dąbrowskiego                     

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…