Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

 

  1. Dziś Niedziela Palmowa – o godz. 17:15 Gorzkie Żale (TV Chopin i strona internetowa parafii). W ubiegłym tygodniu zostało uruchomione połączenie internetowe w naszym kościele i każdy, kto ma dostęp do Internetu, może uczestniczyć w nabożeństwach w naszym kościele poprzez stronę parafialną.
  2. Triduum Paschalne (9-12 kwietnia) to wielkie wydarzenia zbawcze naszej wiary. Niestety w obecnej sytuacji wprowadzone ograniczenia sprawiają, że będą to nabożeństwa zamknięte i będzie można w nich uczestniczyć tylko poprzez TV Chopin i naszą stronę parafialną dla posiadaczy Internetu. Prosimy nie wyczekiwać pod kościołem – nikt nie zostanie wpuszczony. Wiemy, że jest to trudna sytuacja, ale nie możemy złamać obowiązujących przepisów – przyjmijmy to w duchu wiary i zawierzenia wszystkiego Bogu.

Wielki Czwartek – o godz. 18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.

Wielki Piąteknie odprawia się Mszy św. Tego dnia obowiązuje post ścisły. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. (TV Chopin i strona parafii). Przez całą noc adoracja w Grobie Pańskim – dostępna jedynie poprzez środki przekazu.

Wielka Sobota – adoracja do godz. 17:00 poprzez TV Chopin. Nie ma obrzędu święcenia pokarmów. Można to uczynić w domu przed śniadaniem wielkanocnym, specjalne modlitwy są umieszczone na stronach internetowych. O godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z uroczystym śpiewem Exultet.

Niedziela (12 kwietnia) – uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoMsza św. rezurekcyjna o godz. 6:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Pozostałe Msze św. o godz. 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30 i 18:00. Obowiązują restrykcje o 5 osobach uczestniczących w nabożeństwach.

  1. Spowiedź św. dodatkowo od poniedziałku do środy w godz. od 14:00 – 17:00 oraz od 19:00 – 21:00. W piątek od godz. 7:00 –  17:00. Następnie od godz. 20:00 do 23:00. W sobotę spowiedź od godz. 7:00 do 18:00. Spowiedź będzie się odbywała w dolnym kościele (od 2-3 spowiedników). Ponieważ ilość osób nie może przekraczać 5 osób – prosimy stosować się do zaleceń służb porządkowych i zachować cierpliwość.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tym czasie, także materialnie m.in. wpłacając na konto parafialne. Jest to wyraz solidarności z parafią – Bóg zapłać.
  3. Na naszych stronach internetowych umieszczamy wszelkie niezbędne informacje, jak również są one wywieszone na tablicach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Arleta Kass – lat 36, zam. ul. Torowa

śp. Irena Niedziałek – lat 86, zam. ul. Pucka

śp. Stanisław Scheibe – lat 86, zam. ul. Wileńska

śp. Teresa Sieniawska – lat 86, zam. ul. Torowa

śp. Danuta Mroziewska – lat 79, zam. ul. Gdańska              

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…