Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

  1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 17:30 różaniec z wypominkami.

W poniedziałek (2 listopada) -wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W naszej parafii Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00, 10:00 (dk) i 18:00. W poniedziałek (2 listopada) kancelaria będzie nieczynna.

  1. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, w soboty o godz. 8:00.

Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopad można uzyskać odpust, który można ofiarować tylko za zmarłych.

  1. We wtorek (3 listopada) o godz. 17:30 różaniec z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej.

  1. W czwartek (5 listopada) – I Czwartek. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Od godz. 22:00 – 24:00 czuwanie prowadzone przez „Wojowników Maryi”.

W piątek (6 listopada) – I Piątek. O godz. 8:00 nabożeństwo ku czci NSPJ. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Od godz. 8:00 – odwiedziny chorych.

W związku z panującym nadal stanem pandemii prosimy o potwierdzenie przyjęcia księdza z sakramentami św. w I Piątek miesiąca.

W sobotę (7 listopada) – I Sobota. O godz. 8:00 różaniec z wypominkami połączony z nabożeństwem maryjnym pierwszo-sobotnim. Po Mszy św. o godz. 7:30 wyruszy Męski Różaniec ulicami miasta.

  1. Jako parafia pragniemy się włączyć w ogólnopolską akcję „Różaniec do Granic Nieba”. Organizatorzy piszą, że w obliczu kryzysu, przygniatającej nas sytuacji oraz wobec niepewności, jaka może gościć w sercach wielu ludzi, pragniemy „podnieść głowy” ku Niebu, by prosić o Miłosierdzie i łaskę wiary.
    Różaniec do Granic Nieba poświęcony jest dzieciom nienarodzonym i duszom czyśćcowym. Chcemy pokutować przed Bogiem za wszystkie grzechy popełnione przeciwko życiu oraz wynagradzać za grzechy popełnione przeciwko dzieciom nienarodzonym, zwracając się do nich w modlitwie, prosić o wybaczenie i wstawiennictwo za nami u Stwórcy. Zmarłych, będziemy prosić o modlitwę oraz ofiarowywać odpusty w ich intencji. Codziennie od 1 – 8 listopada zapraszamy do naszego sanktuarium po wieczornej Mszy św. na konferencję, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec. Szczegóły na plakatach.
  2. Dzisiaj po Mszach św. można podpisać się pod petycją do władz miasta w obronie kościołów i poszanowania miejsc kultu. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Włodzimierz Kozanecki – lat 68, zam. ul. Chrobrego

śp. Zbigniew Macholl – lat 65, zam. ul. Kombatantów

śp. Teresa Wincenciak – lat 89, zam. ul. Poznańska             

śp. Stanisław Fajfer – lat 74, zam. ul. Marynarska  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…