Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. Dziś Wniebowstąpienie Pańskie. W przyszłą niedzielę (5 czerwca) – zbiórka do puszek na rzecz kosztów organizacyjnych naszych pielgrzymek do Wejherowa i Swarzewa. Po wieczornej Mszy św. spotkanie 33-dniowych rekolekcji.
  2. W czwartek (2 czerwca) swoje imieniny obchodzi opiekun LSO i katecheta ks. Jakub Marek. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 18:00 – otoczmy go naszymi modlitwami.
  3. Dziękujemy wszystkim organizatorom naszego „Rodzinnego Festynu Parafialnego” za zaangażowanie i przygotowanie różnych atrakcji. W sposób szczególny dziękujemy dobrodziejom i sponsorom, dzięki którym można było ubogacić nasz festyn.
  4. W sobotę (4 czerwca) o godz. 10:00 w katedrze oliwskiej otrzyma święcenia kapłańskie nasz parafianin diakon Łukasz Franus. Otoczmy go naszymi modlitwami, aby był kapłanem na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza.

W przyszłą niedzielę (5 czerwca) – neoprezbiter Łukasz odprawi w naszym sanktuarium Mszę św. prymicyjną o godz. 12:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. We wtorek (31 maja)święto nawiedzenia NMP – wspomnienie św. Jana Bosko. Kończymy nabożeństwa majowe, o godz. 21:00 w ramach Apelu koncert pieśni maryjnych. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim grupom, które przygotowywały apele; a w sposób szczególny dziękujemy naszym trębaczom z orkiestry, którzy podtrzymali starą tradycję i uczcili Matkę Bożą oraz p. Arkadiuszowi za koncert na zakończenie.

Tego dnia kończą się także 33-dniowe rekolekcje Aktem Zawierzenia Matce Bożej.

  1. W środę (1 czerwca) rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30, w soboty o godz. 8:30.

W czwartek (2 czerwca) – I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców.   Następnie spotkanie z ks. Opiekunem w Oratorium.

Od godz. 22:00 – 24:00 czuwanie animowane przez wspólnotę Wojowników Maryi.

W piątek (3 czerwca) – I Piątek miesiąca. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych. O godz. 8:30 i 17:30  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa; od godz. 16:00 spowiedź, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.

W sobotę (4 czerwca) – I Sobota. O godz. 8:30 nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem maryjnym pierwszo-sobotnim. Także o godz. 8:30 Różaniec ulicami miasta – zapraszamy tym razem całe rodziny. Niech będzie to czas rodzinnej modlitwy.

Tego dnia przypada 22 rocz. śmierci ks. Wacława Dorabiały, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Również w sobotę wspólnota „Młodzi Dorośli” zaprasza do wspólnej modlitwy podczas wigilii Zesłania Ducha Świętego. Początek na Mszy św. o godz. 18:00, a po niej czuwanie modlitewne.

  1. Od czwartku do soboty w ramach nabożeństw czerwcowych Triduum przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  2. Już dzisiaj zapraszamy na pielgrzymi szlak do Wejherowa. Wyruszamy w sobotę (11 czerwca) po Mszy św. o godz. 7:00. Powrót w niedzielę. Niech nie zabraknie tych, którzy będą w ten sposób modlić się w różnych intencjach, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

<li><strong>śp. Wacław Unton – lat 78, zam. ul. Poznańska 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…</strong>