X Niedziela Zwykła

X Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś X niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała. Przed kościołem młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 kwestuje do puszek na rzecz pomocy choremu koledze Filipowi. Wesprzyjmy tę akcję.
  2. W przyszłą niedzielę (13 czerwca) swój jubileusz 50 – lecia kapłaństwa będzie obchodził długoletni duszpasterz i katecheta w naszej parafii ks. Henryk Olesik. Msza św. jubileuszowa o godz. 11:00. Otoczmy jubilata naszymi modlitwami.
  3. W poniedziałek (7 czerwca) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (8 czerwca)wspomnienie św. Jadwigi Królowej. O godz. 17:00 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W czwartek (10 czerwca) na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie kwiatów i ziół.

W piątek (11 czerwca)uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja eucharystyczna. Tego dnia nie obowiązuje post.

W sobotę (12 czerwca)wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Na wieczornej Mszy św. 45 lat działalności w naszej parafii będzie obchodziło Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników.

  1. W przyszła niedzielę (13 czerwca) przypada 34 rocz. śmierci ks. Stanisława Ormińskiego – dyrygenta chóru i orkiestry w naszej parafii – autora melodii Apelu Jasnogórskiego. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Także w przyszłą niedzielę Msza św. w języku kaszubskim w parafii św. Jana z Kęt o godz. 14:00.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Alicja Wyrembak-Witkowska – lat 75, zam. ul. Objazdowa

śp. Beata Blok – lat 30, zam. ul. Morska

śp. Jerzy Marciniak – lat 85, zam. Więcławice

śp. Zygmunt Drawer – lat 67, zam. ul. Szczecińska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…