XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XIX Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Taca przeznaczona jest na dalsze prace przy kościele. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
  2. W poniedziałek (13 sierpnia) – adoracja wynagradzająca NSPJ  o godz. 16:30. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  3. We wtorek (14 sierpnia) – o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Nie ma porad prawnych w ten wtorek.
  4. W środę (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według rozkładu niedzielnego-wakacyjnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. O godz. 17:30. stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych.
  5. Nasze miasto tego dnia czci swego patrona  – św. Jana Bosko. Organizowane są różne imprezy religijno-kulturalne i sportowe. Prosimy o zapoznanie się z programem – plakaty na tablicach przed wejściem do kościoła.
  6. W czwartek (16 sierpnia) – o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Tego dnia przypada 27 rocz. śmierci ks. Józefa Jaeschke, który pracował w naszej parafii i pochowany jest w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  7. Przypominamy, że 1 września (sobota) po Mszy św. o godz. 6:00 wyrusza z naszego sanktuarium piesza pielgrzymka do MB Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania zwłaszcza młodzież naszej parafii. Ponieśmy w tym trudzie nasze różne intencje i dajmy także świadectwo wiary. Chętni do niesienia feretronu lub chorągwi mogą zgłaszać się do ks. Jacka – naszego przewodnika.
  8. Inne ogłoszenia: W kościele Podwyższenia Krzyża św. w środę (15 sierpnia) o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w int Ojczyzny z racji 98 rocz. Bitwy Warszawskiej i Dnia Wojska Polskiego. Po Mszy św. złożenie kwiatów na grobach żołnierzy na cmentarzu i przed pomnikiem Armii Krajowej.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

a wszystkim wypoczywającym, gościom i turystom

życzymy Bożych i bezpiecznych wakacji oraz słonecznej pogody

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Zbigniew Bieszk – lat 70, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Leszek Mitura – lat 67, zam. ul. Wileńska

śp. Lidia Kropidłowska – lat 81, zam. ul. Szczecińska

śp. Helena Badziągowska – lat 99, zam. ul. Chrobrego

śp. Dobrochna Haftka – lat 76, zam. ul. Ks. Gierosa (pogrzeb w poniedziałek)

śp. Barbara Skrzypkowska-Derc – lat 64, zam. ul. Abrahama (pogrzeb w czwartek)

śp. Jerzy Targowski – lat 71, zam. ul. Piłsudskiego (pogrzeb w czwartek)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…