II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś II Niedziela W. Postu, jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary złożone w tym tygdoniu przy figurze św. Antoniego będą przekazane na potrzeby misji. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • wtorek – różaniec z wypominkami o godz. 17:30
 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Od soboty (11 marca) – rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Modlitwy będą podczas Mszy św. wieczornej przed błogosławieństwem. W tym roku uroczystość św. Józefa przypada 20 marca (poniedziałek).
 • nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 8:30 i 17:30 dla wszystkich, o 16:30 dla dzieci i 19:00 dla młodzieży.
 1. W najbliższy poniedziałek zapraszamy dzieci – od klas przygotowujących się do I Komunii św. wzwyż na spotkania Oazy Dzieci Bożych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30 w Oratorium.
 2. W środę 08.03 o g. 18 Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na mszę w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich. Po mszy zachęcamy do udziału w spotkaniu – “W poszukiwaniu ulgi”. Wykład poprowadzi: Pani Anita Powała – specjalistka psychoterapii uzależnień, psychotraumatolog.

 3. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w śpiew podczas liturgii tegorocznego Triduum Paschalnego. Spotkanie organizacyjne „Scholi Paschalnej” w czwartek 9 marca o godzinie 17:00 w sali przy kancelarii parafialnej. Zachęcamy do czynnego włączenia się w śpiew i oprawę muzyczną Triduum Paschalnego. Więcej informacji udziela Pani organistka.

 1. Akcja Katolicka zaprasza na Drogę Krzyżową w obozie Stutthof w dniu 18 marca w rocznicę zamordowania kapłanów, błogosławionych Kościoła Gdańskiego i przedstawicieli Pomorza. Koszt 50 zł. Zapisy na furcie zakonnej, szczegóły na plakatach.
 2. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz ofiar wojny w Ukrainie 4022 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.