III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś III Niedziela W. Postu –  o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Czwartek – o godz. 17:00 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – Niech liczna nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności i pamięci o naszym świętym papieżu-Polaku.
 • Piątek – Droga krzyżowa O godz. 8:30 i 17:30 dla wszystkich, o godz. 16:30 Droga krzyżowa dla dzieci; o godz. 19:00 – dla młodzieży. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się 24-godzinne nabożeństwo rozważania Męki Pana Jezusa w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach.
 • nowenna do św. Józefa – codziennie podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

 

 1. W najbliższy czwartek kolejne spotkanie Scholi Paschalnej, która będzie śpiewała w czasie Triduum. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewu na godz. 19.00 do sali chóru parafialnego (nad zakrystią).

 

 1. Również w czwartek przypada 16 dzień miesiąca, gdy modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Tego dnia mieszkańcy Rumi będą modlili się przy pomniku św. Jana Pawła II (przy rondzie), w podziękowaniu za Jego posługę dla Kościoła Powszechnego, oraz w intencji Ojczyzny. Jako nasza parafia chcemy włączyć się w tę inicjatywę, dlatego nie będzie modlitwy różańcowej przed Mszą św. (jak zwykle to czyniliśmy), tylko dołączymy się do modlitwy z innymi mieszkańcami miasta o godz. 19:15 przy figurze św. Jana Pawła II.

 

 1. Akcja Katolicka zaprasza na Drogę Krzyżową w obozie Stutthof w dniu 18 marca w rocznicę zamordowania kapłanów, błogosławionych Kościoła Gdańskiego i przedstawicieli Pomorza. Koszt 50 zł. Zapisy na furcie zakonnej, szczegóły na plakatach.

 

 1. Już dzisiaj zapowiadamy, że 20 marca (poniedziałek) przypada uroczystość św. Józefa, naszego wielkiego orędownika w Niebie. Na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o dobrego mężów i żony. Zapraszamy małżeństwa, narzeczonych i młodych ludzi, którzy pragną w przyszłości zawrzeć związek małżeński. Podczas Mszy uczcimy również naszego Solenizanta, Józefa Deniziaka SDB. Pamiętajmy o nim w codziennych modlitwach.

 

 1. W piątek (31 marca) Wojownicy Maryi zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastrzębiej Góry na Hel. Szczegóły na plakatach.

 

W przyszłym tygodniu dzieci i młodzież naszej parafii przeżywać będą rekolekcje wielkopostne. Dla dzieci program w szkołach, a młodzież zapraszamy na Msze św. wieczorne o godz. 18:00 od poniedziałku do środy (20-22 marca).