IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu – o godz. 17:30 nowenna do Bożego Narodzenia. O godz. 12:00 Msza św. dla grupy „Wiara i Światło” w dolnym kościele. Nadal można nabywać opłatki i świece Caritas.

 

  1. W tym tygodniu patronuje nam: NMP Wspomożenie Wiernych (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • Nowenna do Bożego Narodzenia codziennie o godz. 17:30.
  • W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. ranne o godz. 6:00 (ostatnie Roraty), 7:00 i 8:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 zakończenie nowenny do Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Natomiast o godz. 16:00 będzie Msza św. wigilijna, szczególnie dla dzieci. Pasterki o godz. 22:00 i 24:00.
  • W niedzielę – Boże Narodzenie. Msze św. według rozkładu niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 6:30. Tego dnia nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.
  1. Dzień wigilijny to szczególny czas pojednania i pokoju. Niech w naszych rodzinach, miejscach pracy a także na całym świecie zapanuje życzliwość i zgoda, niech ustaną spory, a Pan Jezus narodzi się w naszych sercach i przynosi nadzieję. Miejmy też otwarte oczy i serca na tych, którzy zbliżające się Święta spędzą samotnie, bez najbliższej rodziny. Czasami dobre słowo, albo prosty gest życzliwości jest czymś, czego takie osoby potrzebują najbardziej.
  1. Organizowana jest mobilna wigilia dla samotnych w Rumi. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  1. W środę (28 grudnia) rozpocznie się wizyta duszpasterska tzw. KOLĘDA w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za zgłoszenia na kolędę. Rozkład kolędy będzie czytany w trakcie ogłoszeń i umieszczony na stronach internetowych. Kto nie zdążył się zgłosić, może to uczynić po 1 stycznia 2022 roku w ramach tzw. kolędy uzupełniającej. Tych, którzy nie zdecydowali się, z różnych względów, zaprosić kapłana na wizytę do domu, zapraszamy w niedzielę 1 stycznia na nabożeństwo o godz. 17:30. Jest ono dla mieszkańców ulic, gdzie kolęda będzie w dniach poprzedzających Nowy Rok.

Kolędę rozpoczniemy nieco wcześniej niż zapowiadaliśmy, bo od godz. 16:00 od poniedziałku do piątku, a w sobotę od godz. 15:00. Postaramy się uwzględnić wszystkie uwagi, które do nas napłynęły. Przede wszystkim widać w nich troskę o parafię, a także odpowiedzialne i życzliwe podejście do wizyty duszpasterskiej.

 

  1. Rozkład kolędy – 28 grudnia Chrobrego, Roszczynialskiego, Sienkiewicza, Stolarska, Żeromskiego, Żwirki i Wigury.

29 grudnia – ul. Dąbrowskiego 1,3, Krótka, Krzywa, Matejki, Poprzeczna, Równa, Starowiejska, Ślusarska, Wąska

30 grudnia –  ul. Dąbrowskiego 5, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18 i wolnostojące,  Grunwaldzka – Hodowlana, Piaskowa, Przemysłowa