Komunikat nadzwyczajny

Komunikat nadzwyczajny

 

W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kościele w niedziele (15 marca, 22 marca, 29 marca) dodatkowo Msze św. o godz. 8:00; 11:00; 12:30 i 18:00  będą się odprawiały równocześnie w górnym i dolnym kościele. Zamówione intencje będą odprawiane w górnym kościele, z godz. 10:00 w dolnym kościele. Prosimy wiernych o rozsądne korzystanie z udziału we Mszy św., aby nie czynić zamieszania. Przypominamy, że zwłaszcza osoby starsze, dzieci i te osoby, które czują się zagrożone panującą sytuacją, mogą pozostać w domach i korzystać z różnych możliwości uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej za pośrednictwem mediów ( np. telewizji Chopin). Obowiązuje dyspensa ks. Arcybiskupa (patrz Komunikat Episkopatu). Łączmy się duchowo we wspólnocie modlitewnej, aby zaistniała sytuacja jak najszybciej została przezwyciężona.

Dzisiaj w południe został wydany dekret Metropolity Gdańskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i dlatego jesteśmy zobowiązani do zachowania podstawowego zarządzenia – we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. W niedziele będą Msze św. dodatkowe w dolnym kościele o godz. 8:00; 11:00; 12:30 i 18:00. Wejście do kościoła tylko od strony zakrystii – wejście boczne.

Szczęść Boże – ks. Proboszcz

 

DRODZY WIERNI !

 

Zwracamy się z gorącą prośbą o zrozumienie

nadzwyczajnych środków zapobiegawczych, które jesteśmy zobowiązani wprowadzić

w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

 

Liczba uczestników Mszy św. i nabożeństw nie może przekraczać 50 osób,

dlatego prosimy o skorzystanie z dyspensy Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego i modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy św. transmitowanej

w telewizji, radiu, czy internecie.

 

Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zapraszamy tylko te osoby,

które zamówiły intencję mszalną i ich najbliższych,

z zachowaniem obowiązujących rozporządzeń.

 

(wejście do naszego kościoła  tylko od strony zakrystii)

 

Wasi Duszpasterze