XXIII Niedziela zwykła

XXIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku. W trakcie wakacji opuścili naszą wspólnotę trzej kapłani: ks. Jacek Żurawski, ks. Piotr Przyborski i ks. Wojciech Lipowicz. Bardzo dziękujemy im za pracę w naszej parafii. Decyzją ks. Inspektora skierowani do naszej Wspólnoty zostali: ks. Ryszard Maślanka, ks. Michał Jeszke i ks. Paweł Potęga. Życzymy kapłanom obfitości łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: Najświętsza Maryja Panna (wtorek), św. Jan Chryzostom (środa), NMP Bolesna (piątek), św. Korneliusz i św. Cyprian (sobota) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych  i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30. Po Mszy św, wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża św. Msze o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dolny kościół); 18:00.
 1. W najbliższy wtorek (12 września) spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19:00 w Oratorium.

 

 1. Młodzież z klas 8., która zamierza rozpocząć przygotowania do bierzmowania informujemy, że od dzisiaj można odbierać deklaracje w zakrystii lub na furcie domu zakonnego.

 

 1. Młodzież, która już się przygotowuje do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w następną niedzielę, tj. 17 września, na godz. 9:30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla młodzieży i rodziców.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę zapraszamy Jubilatów przeżywających w tym roku 50-lecia małżeństwa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00, a po Mszy na kawę i ciasto do domu zakonnego.

 

 1. Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych dla rodzin: dzieci, rodziców i dziadków. Pierwsze spotkanie (bezpłatne) odbędzie się dzisiaj (niedziela) o godz. 16:00 w Oratorium.

 

 1. W środę zapraszamy na Mszę św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych form zniewolenia. Po Mszy św. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na spotkanie do kawiarenki parafialnej.

 

 1. Chór parafialny zaprasza na spotkanie dla chętnych do śpiewania 12 i 14 września od godz. 18:00. Zapraszamy.

 

 1. Dzisiaj cieszymy się z beatyfikacji rodziny Ulmów. Z tyłu kościoła można wziąć książeczki dotyczące nowych błogosławionych.