XXIV Niedziela Zwykła

XXIV Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele. Dziś Kościół w Polsce obchodzi uroczystość beatyfikacji ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej z Lasek. Za ich wstawiennictwem módlmy się o pomyślność dla naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce.

W przyszłą niedzielę (19 września) zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej, przeniesiona z racji pandemii z Wielkiego Piątku.

  1. W poniedziałek (13 września) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

We wtorek (14 września)święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Tego dnia jest odpust w sąsiedniej, salezjańskiej parafii w Starej Rumi.

W środę (15 września) – wspomnienie MB Bolesnej. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W czwartek (16 września) o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

  1. W sobotę (18 września)święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży. Tego dnia wyrusza autokarowa pielgrzymka do Lichenia organizowana przez Żywy Różaniec.
  2. W przyszłą w niedzielę (19 września) zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00 te małżeństwa, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w kancelarii lub zakrystii do 15 września.
  3. Nadal można pobierać w zakrystii lub kancelarii deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku (2022) do I Komunii św. w III niedzielę maja. Deklaracje należy złożyć do 30 września wraz z aktem chrztu dziecka, jeżeli nie było ochrzczone w naszej parafii.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 18-19 września. Wszelkie informacje u p. Żarkowskiej – zelatorki Żywego Różańca.
  5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka Ruchu Światło-Życie organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Wszelkie informacje na plakacie.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Tadeusz Hennig – lat 49, zam. ul. Piłsudskiego

śp. Zdzisław Ramotowski – lat 75, zam. ul.Objazdowa

śp. Bolesław Kaczmarek – lat 77, zam. ul. Opolska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…