XXIX Niedziela zwykła

XXIX Niedziela zwykła

 

  1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W naszej parafii „Dzień Misyjny” – gościmy misjonarza z Brazylii ks. Sławomira, który dzieli się refleksjami na temat życia misyjnego. Po Mszach św. kwestuje na rzecz swojego dzieła w Manaus.

Także po Mszy św. wieczornej drugi dzień Triduum przed oddaniem naszej ojczyzny i parafii św. Józefowi, ostatni dzień Triduum jutro. Dzisiaj Akcja Katolicka rozprowadza modlitewniki związane z kultem św. Józefa.

We wtorek (19 października) na wieczorną Mszę św. zapraszamy zwłaszcza czcicieli św. Józefa, gdyż po Mszy św. przed figurą św. Józefa oddanie naszej Ojczyzny, parafii, naszych rodzin i nas samych w opiekę św. Józefowi.

  1. W poniedziałek (18 października) – święto św. Łukasza ewangelisty – patrona służby zdrowia. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

            We wtorek (19 października) – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W środę (20 października) – wspomnienie św. Jana Kantego – patrona sąsiedniej parafii na Janowie. O godz. 17:30 różaniec połączony ze stałą nowenną do Wspomożycielki.

W piątek (22 października) – wspomnienie św. Jana Pawła II.

Także w piątek (22 października) zapraszamy na kolejne spotkanie Komunii Małżeństw o godz. 19:00 w salce przy kancelarii. Temat spotkania: „Miłość nie szuka swego”.

  1. W tym tygodniu rozpoczyna się XXXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego – salezjanina. Programy umieszczone są w Auxilium, w gablotach i na ulotkach. Zapraszamy do skorzystanie z tej formy ubogacenia muzycznego.

Z racji Festiwalu Msze św. od poniedziałku do soboty w dolnym kościele.

  1. W przyszłą niedzielę (24 października) z racji wspomnienia Wspomożycielki na Mszy św. o godz. 11:00 orszak procesyjny.

Także od przyszłej niedzieli młodzież z Oratorium będzie rozprowadzać znicze a dochód chce przeznaczyć na remonty pomieszczeń.

  1. Niestety z racji od nas niezależnych musimy zmienić termin kursu przedmałżeńskiego, który odbędzie się w dniach 10-11 grudnia. Zgłoszenia w kancelarii i na furcie Domu Zakonnego.
  2. Nadal można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.