XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XXVII niedziela zwykła w roku liturgicznym. O godz. 12:30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele nabożeństwo uwielbieniowe dla wszystkich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2.  W przyszłą niedzielę taca na dalsze prace w kościele.
 3. Przypominamy, że różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:30, w soboty o godz. 8:00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele.
 4. W poniedziałek (8 października) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Od godz. 18:00 dyżur radnego Michała Kryży.
 5.  We wtorek (9 października) od godz. 17:00 porady prawne; od godz. 19:00 dyżur psychologa. Próba chóry o godz. 18:00.
 6.  W środę (10 października) o godz. 17:30 różaniec połączony ze stałą nowenną do MB Wspomożenia Wiernych.
 7. W sobotę (13 października) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 8. W piątek (12 października) w naszej parafii tzw. mały odpust z racji 6 rocznicy koronacji Obrazu MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00 z orszakiem procesyjnym. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi ADMA. Zapraszamy parafian do uczczenia naszej Wspomożycielki.
 9. W przyszłą niedzielę (14 października) będzie obchodzony w całej Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera ubogą, ale zdolną młodzież.
 10. Także w przyszłą niedzielę obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 12:30, po Eucharystii udamy się pod Pomnik Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym, gdzie zostanie odprawione krótkie nabożeństwo. Zachęcamy do przyniesienia białych kwiatów – symbolu wdzięczności za życie.
 11. W niedzielę (21 października) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 18 października.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Stanisław Grochowski – lat 85, zam. ul. Krakowska

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…